sportovec

Sportovec omdlel během tréninku

Pacient omdlel během tréninku. Následně navštívil doktora. Stěžoval si na výrazné bušení, studený pot a kolapsový stav, ale výsledky základních testů byli neprůkazné, proto mu jeho ošetřující lékař doporučil dlouhododobé monitorování.

3. den monitorace, doma při střední fyzické zátěži, byla na záznamech zachycena sinusová tachykardie, odpoledne s progresí v paroxysmus setrvalé, téměř 5 hodin trvající supraventrikulární tachykardie s TF do 190/min, doprovázené dušností a třesavkou. Se svým ošetřujícím lékařem se domluvil na dalších možnostech léčby.

Pacient: muž, 25 let
Specifikace zdravotních komplikací: Pacient omdlel během tréninku. Stěžoval si na výrazné bušení, studený pot a kolapsový stav, ale výsledky základních testů byly neprůkazné.
Monitorace: Epizodní záznamník
Výsledek: 3. den monitorace byla na záznamech zachycena sinusová tachykardie, odpoledne s progresí v paroxysmus setrvalé, téměř 5 hodin trvající supraventrikulární tachykardie s TF do 190/min, doprovázené dušností a třesavkou. Se svým ošetřujícím lékařem se domluvil na dalších možnostech léčby.

sportovec_trenink_1 sportovec_trenink_2 sportovec_trenink_3 sportovec_trenink_4