Pro správnou diagnózu a léčbu arytmií je nezbytné zaznamenat průběh EKG během projevujících se příznaků. To je však často z důvodu nepravidelnosti obtíží problematické. Oproti běžně užívaným metodám dokáží naše přístroje zaznamenat i obtíže, které se objevují zřídka či zcela ojediněle.

K monitoraci krevního tlaku a hladiny cukru v krvi zapůjčujeme další specializované přístroje.

EKG Holter

ekg_holter

Holterovské monitorování je velice jednoduché. Spočívá v přilepení samolepících elektrod na hrudník na dobu 24 hodin až 7 dnů a v zaznamenávání elektrických impulsů vašeho srdce do malého přístroje podobného MP3 přehrávači.

Epizodní záznamník

epizodni-zaznamnik

EKG záznamník nepřetržitě sleduje vaše srdce a sám odesílá EKG záznamy. To vše jednoduše přes mobilní telefon, který obdržíte společně s přístrojem
a který nosíte stále u sebe. Při zaznamenání jakékoliv poruchy rytmu
(i při krátkém přeskočení srdce) záznamník událost okamžitě nahrává
a sám odesílá.

EKG karta

ekg_karta

EKG kartu nosíte neustále u sebe a v případě obtíží ji pouze přiložíte na hrudník a nahrajete EKG záznam. Záznam se jednoduše odešle pomocí mobilního telefonu, který obdržíte společně s EKG kartou a který nosíte stejně jako kartu stále u sebe.

Tlakový monitor IEM

tlakomer

Pro dlouhodobou monitoraci krevního tlaku (po dobu několika týdnů nebo měsíců) používáme tlakový monitor IEM. Naměřená data jsou automaticky odesílána přes mobilní telefon, který obdržíte společně s přístrojem a který nosíte stále u sebe. Díky tomu můžeme sledovat dlouhodobé změny tlaku
v daném období.

Glukometr

glukomer

Glukometr slouží k měření hladiny cukru v krvi doma samotnými pacienty trpícími cukrovkou či ve zdravotních zařízeních zdravotnickým personálem. Glukometr si můžete u nás zakoupit nebo pronajmout. V případě nákupu nabízíme také možnost pronájmu mobilního telefonu pro automatické odesílání dat, aby měl váš lékař online přístup k vašim datům.